Odabir novih udžbenika u našoj školi Vijest ima dokument u privitku

Autor: Katarina Šalinović, 30. 6. 2020. 11:08

Prema Zakonu o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (Narodne novine broj: 116/2018., od 21. prosinca 2018.) škole su dužne provesti odabir udžbenika te objaviti Odluke o odabiru novih udžbenika i drugih radnih materijala na mrežnim stranicama škole.

Učitelji razredne i predmetne nastave Osnovne škole Ivane Brlić-Mažuranić odabrali su udžbenike za razrede koji od sljedeće školske godine kreću prema novim kurikulumima Škole za život.

U prilogu ove objave možete pronaći Odluku o odabiru udžbenika, popis novoizabranih udžbenika te popis udžbenika za sve razrede naše škole za  školsku godinu 2020./2021.

Sve udžbenike navedene na popisu učenici će dobiti besplatno na korištenje na početku nove školske godine.

Odluku o odabranim drugim radnim materijalima škola će donijeti i objaviti do 15. srpnja.

POPISI UDŽBENIKA PO RAZREDIMA - REDOVNI ("STARI") PROGRAM

U priloženim dokumentima nalaze se popisi udžbenika i drugih obrazovnih materijala za 1.,2., 3., 4., 5., 6., 7. i 8. razred za školsku godinu 2019./2020.

MZO - Naputak o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz Državnoga proračuna

U školskoj godini 2020./2021. u uporabi u osnovnim školama bit će dvije vrste udžbenika:

udžbenici iz Kataloga odobrenih udžbenika za osnovnu školu za šk. god. 2020./2021. za razrede koji ulaze u frontalnu provedbu kurikularne reforme (2., 3., 6. i 7. razred), tzv. novi udžbenici

udžbenici za 4. i 8. razred iz Kataloga odobrenih udžbenika za osnovnu školu za šk. god. 2014./2015. i udžbenici za 1. i 5. razred iz Kataloga odobrenih udžbenika za osnovnu školu za šk. god. 2019./2020., tzv. postojeći udžbenici.

Novi udžbenici
Od sljedeće gkolske godine u razredima koji ulaze u frontalnu provedbu kurikularne reforme koristit će se novi udžbenici iz Kataloga odobrenih udžbenika za osnovnu školu za šk. god. 2020./2021. za sljedeće nastavne predmete:
1. razred — Informatika
2. razred — Hrvatski jezik, prvi strani jezik, Matematika, Priroda i društvo, Informatika, Vjeronauk i drugi strani jezik
3. razred — Hrvatski jezik, prvi strani jezik, Matematika, Priroda i drušvo, Informatika, Vjeronauk i drugi strani jezik
4. razred — Informatika
• 6. razred — Hrvatski jezik, prvi strani jezik, Matematika, Priroda, Geografija, Povijest, Glazbena kultura, Likovna kultura, Tehnička kultura, Informatika, Vjeronauk, drugi strani jezik i Latinski jezik
7. razred — Hrvatski jezik, prvi strani jezik, Matematika, Povijest, Glazbena kultura, Likovna kultura, Tehnička kultura, Informatika, Vjeronauk, drugi strani jezik i Latinski jezik
8. razred Biologija, Fizika i Kemija.

Postojeći udžbenici
U ostalim razredima u uporabi ostaju postojeći udžbenici odabrani 2014. i 2019. godine.

Priloženi dokumenti:
Individualne informacije 2020 21.doc