Obilježavamo stogodišnjicu završetka Prvog svjetskog rata

Autor: Katarina Šalinović, 8. 11. 2018.

Muzej Brdovec poziva na izložbu “Brdovec i okolica u Prvom svjetskom ratu” u povodu obilježavanja 100. obljetnice završetka rata. Otvorenje će se održati u nedjelju, 11. studenog 2018. u 11 sati, a izložba ostaje otvorena do 11. travnja 2019. godine.

Izložba je priređena u suradnji s profesorima i učenicima lokalnih škola povodom obilježavanja 100. obljetnice završetka Velikog rata. Tematski će biti podijeljena u tri cjeline, a bazirat će se na istraživanju lokalne povijesti. Na izložbi će biti izložene fotografije, dokumenti i predmeti iz ratnog razdoblja, prikupljeni na terenu od Bistre do Sutle.

U pripremaju izložbe sudjelovali su i učenici naše škole pod vodstvom učiteljice-mentorice povijesti Sandre Debogović.

Pozivamo vas da u predvorju naše škole pogledate izložbene panoe postavljene povodom ove velike obljetnice.

Zidna karta dimenzija 130x130 koju su izradili naši učenici - Europa u Prvom svjetskom ratu: