Projekt razmjene digitalnih straničnika u listopadu, mjesecu školskih knjižnica

Autor: Katarina Šalinović, 16. 10. 2020.

Listopad je Međunarodni mjesec školskih knjižnica a obilježavaju ga školske knjižnice širom svijeta.

Tema za 2020. godinu je Put do zdravlja i dobrobiti. Ove su godine sudionici pozvani da promisle i proslave vezu između knjiga, čitanja, školskih knjižnica, zdravlja i dobrobiti.

Naša škola se nakon već tradicionalnog sudjelovanja u Međunarodnom projektu razmjene straničnika (International Bookmark Exchange Project) ove godine zbog epidemioloških (ne)prilika po prvi put uključuje u Međunarodni projekt razmjene digitalnih straničnika (Digital Bookmark Exchange Project) koji organizira Međunarodna udruga školskih knjižničara.

U projektu sudjeluju škole iz cijeloga svijeta koje izrađuju digitalne straničnike na zadanu temu, a cilj je promovirati školske knjižnice te ostvariti suradnju sa školama iz drugih država kroz razmjenu.

U projektu će ove godine sudjelovati učenici 4. a razreda koji će izrađivati straničnike za našeg ovogodišnjeg partnera - Manav Rachna International School iz Indije.

Priloženi dokumenti:
Individualne informacije 2020 21.doc