Naša škola je domaćin školsko-gradskog natjecanja mladih HCK

Autor: Katarina Šalinović, 4. 3. 2020.

Naša će škola biti domaćin ovogodišnjeg školsko-gradskog natjecanja ekipa mladih Hrvatskog Crvenog križa, u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Zaprešić.

Natjecanje će se održati u subotu, 7. ožujka u prostorijama naše škole a sudjelovat će učenici  Osnovnih škola Pušća, Dubravica, Ante Kovačića, Bistra, Antuna Augustinčića i učenici naše škole.

Cilj Natjecanja mladih HCK je promovirati temeljna načela Međunarodnog pokreta Crvenog križa te upoznati i uključiti što veći broj mladih u humanitarne programe kojima je svrha pomoći svima gdje god je to potrebno.

Učenici će odmjeriti svoja teorijska i praktična znanja o  međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, Hrvatskom Crvenom križu, Međunarodnom humanitarnom pravu, ljudskim pravima, pravima djeteta te znanju i vještinama iz pružanja prve pomoći a ekipa koja osvoji najviše bodova pripremati će se i sudjelovati na međužupanijskom natjecanju koje će se održati 4. travnja 2020. godine.

Natjecateljima želimo puno uspjeha te zadovoljstva u međusobnom druženju i širenju humanih vrednota Crvenog križa.