Narodna nošnja brdovečkog kraja i Prigorja Brdovečkog

Autor: Katarina Šalinović, 17. 12. 2019.

Digitalno stvaralaštvo i tradicija, mogu li zajedno?

Možemo slobodno reći da suradnja naše škole i gradske knjižnice Ante Kovačića iz Zaprešića postaje tradicionalna na obostrano zadovoljstvo.

Ove jeseni radili smo na projektu Zgubidan koji je imao za cilj na kreativan i zanimljiv način prikazati narodnu nošnju mjesta u kojem živimo u digitalnom obliku.

U projektu sudjeluju učenici 7.a razreda: Gabriela Ilić, Chiara Ivanković, Matej Barunčić, Tomislav Pasarić i Marko Škoro,  koji ujedno žive i njeguju kulturnu baštinu plesom i pjesmom u folkloru KUD-a Januševec. Radom na projektu učenici uče o vrijednostima suradničkog rada povezivanjem kulturne baštine i digitalnog izričaja. Ovim putem želim zahvaliti gospođi Štefici Ćubela i gospodinu Igoru Živoderu na suradnji.

Učenici su marljivo radili na prikupljanju materijala, radom na setu u dvorištu muzeja Brdovec i u samom muzeju te pregledavanjem i odabirom materijala kojim je uređen film.

Sandra Debogović

Prigorje Brdovečko, prosinac 2019.