"Naš mali kaj" - pjesma našeg učenika u zbirci ovogodišnje smotre

Autor: Katarina Šalinović, 10. 10. 2018.

Učenik naše škole Leonard Cvija sa svojom voditeljicom Kristinom Posarić, učiteljicom u Područnoj školi Laduč, sudjelovao je na natječaju 38. Smotre dječjega kajkavskog pjesništva "Dragutin Domjanić" u Sv. Ivanu Zelini.

Ova dugogodišnja smorta je manifestacija međunarodnog karaktera kojom se slavi i ističe vrijednost naše domače riječi. Cilj je promocija kajkavskog izričaja kod djece osnovnoškolskog uzrasta i poticanje na očuvanje i poštovanje kajkavske riječi kao tradicijskog, kulturnog i osobnog blaga.

Stručni ocjenjivački sud smotre od ukupno 477 pjesama iz 85 osnovnih škola izabraoo je za objavu u zbirci pjesama ovogodišnje Smotre 79 pjesama među kojima je i pjesma našeg Leonarda "Kraj škole".

Leonardu i njegovoj voditeljici učiteljici Kristini će na završnoj svečanosti 20. listopada biti uručene zahvalnice i zbirke pjesama.

Kraj škole

Cilo lito čekam da svrši škola.

Vučitelica me gnjavi svo vrime,

al falit će mi kad vujdem doma.

Po litu ne moram računat i pisat,

al mogel bi neke knjige pročitat

dok bum bil na moru.

Lito bu brzo prešlo

pak bum se vrnul v školu.

Bojim se kaj bu me  dočekalo kad prejdem v 5. razred?

Pak bum se moral vučiti

I svoju glavu mučiti!