Uključili smo se u FIRST LEGO Legaue Challenge natjecanje

Autor: Katarina Šalinović, 19. 10. 2020.

U našoj školi djeluje Klub mladih tehničara pod vodstvom profesora Igora Jurišića. Sudjelovali smo u Croatian Makers ligi - natjecanju iz robotike, automatike i programiranja a bili smo i na državnoj razini natjecanja ROBOKUP. Uspješan rad naše robotičke sekcije  vidljiv je i prepoznatljiv u kratkom vremenu postojanja.

Ove godine uključili smo se (kao jedna od 30 škola u Hrvatskoj) u FIRST LEGO League Challenge, ekipno STEM (znanost, tehnologija, inženjerstvo, matematika) natjecanje za djecu između 9 i 16 godina koje u Hrvatskoj organizira Hrvatski robotički savez. Ovo natjecanje od sudionika osim robotike zahtijeva dokazivanje u  istraživanju, prezentiranju, timskoj suradnji i uzornom ponašanju.

Tema natjecanja ove godine je sport pa će natjecatelji između ostalog morati pripremiti robota koji će u 2,5 minute riješiti maksimalni broj misija vezanih uz sport.  Najbolje ekipe koje će sudjelovati na državnom natjecanju idu na regionalno, pa na svjetsko natjecanje. Više o natjecanju doznajte na Službenoj hrvatskoj stranici FIRST LEGO League natjecanja.

S vama dijelimo kolaž fotografiju koje prikazuje entuzijazam i zadovoljstvo učenika koji sudjeluju u ovom programu. Želimo i njima i profesoru Jurišiću još puno takvih trenutaka u radu.

Priloženi dokumenti:
Individualne informacije 2020 21.doc