eTwinning projekt Mountains are life, let's keep them safe

Autor: Sandra Debogović, 14. 6. 2020.

Planine zauzimaju oko 22% ukupne površine Zemlje. Omogućuju važna sredstva: pitku vodu, hranu i energiju. Stanovništvo planinskih područja ima tradiciju i kulturu koja je važna za poboljšanje života i poboljšanje lokalne ekonomije. U ovom projektu učenici će upoznati planinu uz koju žive te kako je sačuvati za buduće generacije.

U projekt je uključeno još 15 europskih država. Tim naše škole činili su Borna Andračić, Gabriela Ilić, Martin Jakovina, Petar Magdić, Ivan Obranković kojima su učenici naše škole kroz različite suradničke aktivnosti predstavili prirodne ljepote Medvednice, istraživali o planini škole partnera La Senia – Ports de Tortosa Beseit i Alpe. Proučili smo biljni i životinjski svijet, geološku strukturu i njihove prorodne ljepote. Cilj ovog projekta je utjecati na svjesnost učenika o važnosti planine za život. Rad na projektu nastavljen je tijekom nastave na daljinu.