Posadi priču! – natječaj za učenike

Autor: Katarina Šalinović, 7. 4. 2020.

Dragi učenici,

pozivam vas na sudjelovanje u nagradnom  natječaju Posadi priču! povodom Noći knjige kojeg organizira Hrvatska udruga školskih knjižničara.

Vaš zadatak je napisati kratku priču do 100 riječi, a temu odaberite između sljedećih pojmova:  odgovornost, dobrota, poštovanje, nježnost, suosjećanje, humanost, pravednost, ustrajnost, ljubav, preobrazba. Pojam koji odaberete je sjeme onoga što želite da izraste u vašoj okolini, obitelji, razredu....

Priči, prema želji, možete dodati i naslov (koji se ne ubraja u broj zadanih riječi).

Ovo nije sve

Načinite posudice od papira (ili nekog drugog dostupnog materijala), ukrasite ih kako bi odabrano sjeme moglo rasti, te zabilježite njihova imena. U posudicu možete svaki dan ubaciti jednu riječ koja bi mogla pomoći sjemenu da se pravilno razvija. Riječi možete napisati na malom komadiću papira koji također možete ukrasiti.

Posudice i riječi fotografirajte i pošaljite. Ove će se  fotografije zajedno s vašim pričama rado dijeliti na društvenim mrežama, kako bismo posijali sjeme korisnih priča na cijeli svijet.

Rok za slanje priča je 16. travanj 2020., a možete ih poslati na  adresu: katarina.salinovic@skole.hr

Ukoliko se odlučite za sudjelovanje, javite mi se svakako da vam prenesem detalje a sve o natječaju možete pročitati ovdje  https://www.husk.hr/posadi-pricu/

Želim vam puno uspjeha i zadovoljstva u pisanju!

vaša knjižničarka