Organizacija nastave na daljinu - obavijest učenicima i roditeljima

Autor: Katarina Šalinović, 15. 3. 2020.

Od ponedjeljka, 16.3.2020. učenici razredne nastave, od 1. do 4. razreda, pratit će Školu na trećem prema sljedećem rasporedu:

Raspored prikazivanja Škole na Trećem HRT 3

razred

termin

8 – 10 h

10 – 12.30 h

13 – 16 h

16 – 19 h

Učitelji u razrednoj nastavi će putem komunikacijskih kanala (whatsapp, viber, e-mail) komunicirati s roditeljima te će pratiti aktivnosti učenika, davati im zadatke i poticati učenike na rad.

U ponedjeljak, 16.3., najkasnije do 12 sati, će biti uspostavljeni ˝virtualni razredi˝ svih učitelja i učenika u predmetnoj nastavi nakon čega ćemo na mrežnim stranicama naše škole objaviti popis linkova na pojedine virtualne razrede kako bi naši učenici znali gdje se mogu prijaviti u sustav.

Od ponedjeljka, 16.3.2020., učenici 5. do 8. razreda gledat će nastavu na Sportskoj televiziji i testirati virtualni razred s razrednikom.

Raspored prikazivanja Sportska televizija (SPTV)

razred

termin

predmeti

8 – 9.30 h

MAT, HRV, PRI, ENG, NJEM

9.30. – 10.45. h

POV, MAT, PRI, ENG, NJEM

10.45 – 11.50 h

MAT, HRV, BIO, GEO

11.50 – 12.45 h

HRV, MAT, BIO, ENG, NJEM

Od utorka učenici će gledat nastavu na Sportskoj televiziji i testirati virtualni razred s razrednikom i predmetnim nastavnicima te slijediti upute razrednika i predmetnih učitelja.

Od srijede će razrednici davati u virtualnim razredima učenicima raspored i obavijesti, a predmetni učitelji zadavat će aktivnosti i zadatke. Učitelji će pratiti aktivnosti učenika u virtualnim učionicama, a učenici trebaju izvršavati aktivnosti bilo kada tijekom dana, a ako učenik nije bio aktivan cijeli dan roditelj treba opravdati izostanak.

Za učenike razrede nastave bit će osiguran prihvat učenika koje roditelji nisu u mogućnosti ostaviti pod nadzorom kod kuće. Učenici će u školi također pratiti nastavu na programu HRT3. Mole se roditelji da samo oni koji nemaju mogućnost ostaviti pod nadzorom dijete kod kuće, ostavljaju dijete u školi.

v. d. ravnatelj:

Goran Hotko, prof.