Obavijest o nastavi na daljinu

Autor: Maja Bokunić, 13. 3. 2020.

Od ponedjeljka, 16. ožujka 2020. krenut će nastava na daljinu.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja organizirat će u suradnji s Hrvatskom radiotelevizijom na 3. programu nastavu za učenike razredne nastave prema kurikulumima i nastavnim programima svaki dan u sljedećim terminima u programu pod nazivom Škola na trećem:

Razred

8 – 10 h

10 – 12.30 h

13 – 16 h

16 – 19 h

Prvi dan emitiranja nastave na daljinu preko HRT 3 pod nazivom Škola na trećem bit će u ponedjeljak, 16.ožujka 2020. godine.

Za učenike predmetne nastave osnovnih škola svaki dan će biti definiran raspored i pripremljeni sadržaji za online nastavu za osnovni paket predmeta od 4 do 5 sati na dan. Sportska televizija će emitirati nastavne sadržaje za predmetnu nastavu u razdoblju od 8 do 14 sati.

Za sve učenike online nastava počinje u ponedjeljak, 16. ožujka 2020., prema rasporedu i smjenama koje će odrediti MZO i objaviti na mrežnim stranicama.

Poveznice na virtualnu učionicu svakog pojedinog razreda bit će objavljene na školskoj mrežnoj stranici. Učenici od 5. do 8. razreda, koji to do sada nisu učinili trebaju se prijaviti u sustav Office365 sa svojim korisničkim podacima (ime.prezime@skole.hr + lozinka) zbog organizacije rada u virtualnim učionicama.

Za učenike razredne nastave bit će osiguran prihvat učenika za koje roditelji nisu u mogućnosti ostaviti pod nadzorom kod kuće. Učenici u školi će također pratiti nastavu na programu HRT3.

v.d. ravnatelj:

Goran Hotko, prof.