Naša škola u projektu e-Škole: Putevima digitalnih kompetencija

Autor: Katarina Šalinović, 21. 1. 2020.

Ulaskom u CARNET-ov projekt „e-Škole: Razvoj sustava digitalno zrelih škola (II. faza)” koji će se provoditi do 2022. godine, naša škola postaje e-Škola.

Tijekom projekta našoj će se školi osigurati adekvatna infrastruktura, oprema i e-usluge, a važan dio ovog projekta je obrazovanje odgojno-obrazovnih djelatnika za razvoj digitalnih kompetencija. Učitelji će moći sudjelovati u  radionicama, webinarima i e-tečajevima, ali i samostalno učiti uz digitalne sadržaje.

U našoj će se školi 29. veljače održati uvodna radionica e-Škole: Putevima digitalnih kompetencija. Cilj radionice je informirati odgojno-obrazovne djelatnike u školskim ustanovama o projektu e-Škole, a posebno o programu obrazovanja koji će se provoditi u sklopu projekta i koji će im omogućiti razvoj digitalnih kompetencija.