QR kod božićni lov na blago za učenike petih razreda

Autor: Katarina Šalinović, 23. 12. 2019.

U ponedjeljak 23. prosinca, učenici petih razreda okušali su se u „QR kod božićnom lovu na blago“ i uvidjeli na njihovo i naše zadovoljstvo da učenje može biti itekako zabavno.

Učenici su, podijeljeni u tri do četiri grupe i vođeni aplikacijom za dekodiranje QR kodova  tražili (tiho i pažljivo poštivajući nastavu drugih učenika, kao pravi detektivi) deset skrivenih QR kodova u predvorju i hodniku škole. Svaki kod sadržavao je jedno pitanje (ponavljanje gradiva hrvatskog jezika) i jedno slovo.

Skupina koja je prva pronašla sve kodove, točno odgovorila na sva pitanja te premetnula dobivena slova došla je tako do „blaga“ u obliku slatkiša smiley.

QR kod božićnim lovom na blago objedinili smo provjeru znanja učenika iz hrvatskog jezika, njihove organizacijske sposobnosti i timski rad, snalaženje u prostoru te korištenje infomacijsko-komunikacijske tehnologije.

Pitanja, kodove, pristup aplikaciji i „blago“ za petaše pripremile su stručne suradnice pedagoginja i knjižničarka, Lana Čakanić i Katarina Šalinović.