Centar za rehabilitaciju "Silver" u našoj školi

Autor: Katarina Šalinović, 20. 12. 2019.

U srijedu 18. prosinca, uoči Božićnog sajma i priredbe, našu školu posjetili su djelatnici i volonteri Centra za rehabilitaciju Silver.

Dolazak šest pasa pomagača u školu izazvao je opće oduševljenje kod učenika prvih, petih i sedmih razreda. Učenici su imali priliku naučiti kako teče put od šteneta do psa pomagača,odnosno o programu socijalizacije koja se provodi u volonterskoj obitelji, gdje se pas navikava na sve okolnosti u kojima živi čovjek, usvaja osnovna pravila ponašanja i poslušnosti. Psi pomagači mogu biti vodiči slijepim i slabovidnim osobama, rehabilitacijski psi pomažu u svakodnevnom funkcioniranju teško pokretnim osobama dok terapijski psi potiču razvojne procese kod djece i mladih s teškoćama u razvoju.
Predavači su kroz stvarne primjere otkrili fascinantne sposobnosti pasa pomagača koji zahvaljujući senzibilnom njuhu mogu otkriti neke bolesti te upoznali učenike s dobrobitima volonterstva.
Zahvaljujemo gospođi Alexandri Purkolt te ostalim djelatnicima i volonterima Centra za rehabilitaciju Silver na organizaciji i provedbi edukativnih predavanja u našoj školi.

Lana Čakanić, pedagoginja