Božićni eTwinning projekt u našoj školi

Autor: Katarina Šalinović, 23. 12. 2019.

Ove su se školske godine učenici 3. a razreda uključili u međunarodni eTwinning projekt pod nazivom „Christmas Map of Europe“.

Koordinatorice su projekta u našoj školi učiteljica 3. a razreda Tajana Matulić-Gregurić, učiteljica engleskog jezika Ivana Rupčić i knjižničarka Katarina Šalinović. U projektu sudjeluje 29 učitelja i više od 300 učenika iz različitih europskih zemalja – Italije, Mađarske, Velike Britanije, Francuske, Grčke, Njemačke, Finske, Danske, Srbije, Španjoske, Litve…., a radni je jezik engleski.

Kroz projekt smo istražili i opisali božićne običaje u našoj  zemlji, ručno izradili božićne čestitke i prigodne likovne radove, otpjevali božićne pjesme i preveli ih na engleski jezik, načiniti smo virtualnu kuharicu  sa  tradicionalnim hrvatskim božićnim receptima te sve to koristeći web 2.0  alate (Padlet, Glogster, Canva, Buncee… ) podijelili sa sudionicima projekta. Naše smo učenike upoznali sa tradicijom i običajima drugih zemalja sudionika.

Ovih nam dana pristižu božićne čestitke naših projektih partnera. Radujmo se zajedno!