"Boranka" ponovno u našoj školi

Autor: Katarina Šalinović, 13. 11. 2019.

Prošlog su petka naši boravkaši (2. razredi) zajedno s učenicima iz 7. a razreda sudjelovali u edukativnoj radionici u sklopu hvalevrijednog projekta Saveza izviđača Hrvatske „Boranka“.

Boranka je već drugu godinu zaredom najveća volonterska akcija pošumljavanja opožarenih dijelova Dalmacije, međunarodno je nagrađivana a ušla je i u udžbenik hrvatskog jezika za 6. razred osnovnih škola.

Cilj naše školske edukativne radionice bio je skrenuti učenicima pažnju na važnost šuma u životu svih ljudi svijeta kao i upozoriti ih na opasnosti i posljedice koje iza sebe ostavljaju požari.

Crteži  koje su izradili naši učenici putem posebne aplikacije na adresi www.boranka.hr smjestit će se  u virtualnu šumu
u sklopu službene stranice kampanje, a za svaki crtež i uz plaćenu donaciju od 10 kuna volonteri Boranke zasadit će pravu sadnicu.

Bila je ovo nesvakidašnja suradnja učenika nižih i viših razreda. Nadamo se da će uspjeh ove radionice biti vidljiv kroz povećani broj posađenog drveća i u našem kraju.

učiteljica Vlasta Rukavina