Uz Mjesec hrvatske knjige (od 15. listopada do 15. studenoga)

Autor: Katarina Šalinović, 8. 11. 2019.

Mjesec hrvatske knjige manifestacija je kojom se tijekom mjesec dana nastoji na državnoj, ali i na lokalnim razinama govoriti o knjizi, promicati čitanje te na različitim programima okupljati sve ljubitelje knjige i čitanja.

U ovogodišnjem Mjesecu hrvatske knjige, manifestaciji koju od 1995. organiziraju Knjižnice grada Zagreba, sudjeluje dvjestotinjak narodnih i školskih knjižnica i drugih institucija u kulturi koji nude preko dvije tisuće programa, predstavljanja autora, radionica, predavanja, igraonica, izložbi, akcija nagrađivanja najčitatelja….

Mi smo ga obilježili natjecanjem, Velikim lektirnim kvizom u 4. a razredu. Pitanja na kvizu pokrivala su izabrane lektirne naslove iz prva tri razreda osnovne škole. Kviz je načinjen  uz pomoć web alata Kahoot!. Učenici su mobitelima odgovarali na čak pedeset pitanja što ih je dodatno razveselilo, pobudilo natjecateljski duh i ovacije nakon svakog točnog odgovora.

Priznanje „Lektirni znalac“ (za prvo mjesto u Kvizu) osvojila je učenica Ivana Franičević.