Radionica Camere obscure u našoj školi

Autor: Katarina Šalinović, 31. 10. 2019.

U petak 25. listopada u našoj školi održana je radionica Camere obscure  u sklopu programa Ruksak (pun) kulture u kojem naša škola sudjeluje po prvi put. Program Ruksak (pun) kulture nastao je zajedničkom inicijativom Ministarstva kulture i Ministarstva znanosti i obrazovanja, a cilj mu je omogućiti djeci sudjelovanje u kulturnim programima.

Deset učenika šestih i osmog razreda imalo je priliku upoznati se s tehnikom Camera obscura, pomoću nje samostalno fotografirati te potom razvijati fotografije koje su im ostale za uspomenu.

Dojmovi učenika koji su sudjelovali na radionici i više su nego pozitivni te su istaknuli da bi i ubuduće voljeli sudjelovati na sličnim radionicama.

Zahvaljujemo voditeljima Daliji Dozet i Luki Matiću na stručnom i zanimljivom pristupu kojim su zainteresirali naše učenike za fotografiju.

pedagoginja Lana Čakanić