Jesenska čarolija u produženom boravku

Autor: Katarina Šalinović, 25. 10. 2019.

Proteklih su tjedana naši boravkaši  drugašići obilježavali dolazak jeseni.

Ugodnom šetnjom posjetili smo obitelji Potružin gdje nam je gospođa Slavica, baka naše boravkašice Mije pokazala što se ovih dana bere u vrtovima i voćnjacima. Naši su nas domaćini lijepo ugostili i počastili na čemu im se od sveg srca zahvaljujemo. Djeca su uživala u igri i istraživanju promjena u prirodi koje je donijela jesen. Sve viđene i prikupljene jesenske „dokaze“ donijeli smo u školu. Rajčice i paprike naših dragih domaćina upotpunili su ponudu salata na našim stolovima prilikom ručka. Od prikupljenih jesenskih plodova izradili smo fine zdrave napitke i uživali u njima.

Dolazak ove jeseni zaista je prekrasan. Zahvaljujući lijepom i toplom vremenu igra na otvorenom predstavlja svima najveći užitak.

Boravkaši su obilježili i Dane kruha – Dane zahvalnosti za plodove zemlje. Na kreativnoj radionici slikali su i crtali jesenske plodove te razmjenjivali savjete o zdravoj prehrani. Učenici su razgovarali o vrstama kruha, koji najviše jedu i koji je najzdraviji.

Sudjelovali smo i u jesenskom uređivanju škole – boravkaši  su uz pomoć učiteljice Vlaste Rukavine sadili sezonsko cvijeće.  Nakon što su zajedničkim snagama posadili maćuhice i erike, pokupili su zaostale papiriće a prilaz u našu školu je zablistao.

učiteljica Vlasta Rukavina