Obilježili smo Dan kravate

Autor: Katarina Šalinović, 18. 10. 2019.

Kravata je odjevni predmet koji se smatra izvornim hrvatskim proizvodom, a raširila se Europom u 17. stoljeću sudjelovanjem hrvatskih vojnika u Tridesetogodišnjem ratu (1618.-1648.).
Academia Cravatica, ustanova koja se bavi proučavanjem, čuvanjem i unaprjeđivanjem kravate kao pokretne hrvatske i svjetske baštine inicirala je obilježavanje Dana kravate 18. listopada, što je Hrvatski sabor 2009. godine jednoglasno prihvatio.
Obilježavanje Dana kravate u Hrvatskoj je sve popularnije, osobito u školama i dječjim vrtićima a ove se godine i naša škola priključila promociji hrvatskog identiteta.
Učenici 6. a razreda na poučnoj i kreativnoj radionici s profesoricom Petrom Ratkajec izrađivali su origami kravate od kolaž papira kojima smo ukrasili predvorje naše škole.