Proslava Europskog dana jezika - Celebrating European Day of Languages

Autor: Katarina Šalinović, 1. 10. 2019.

Dan europskih jezika slavi se 26. rujna.  Sve je počelo 2001. godine kada su Vijeće Europe i Europska unija organizirale Europsku godinu jezika. Cilj je bio slaviti jezičnu raznolikost  Europe i promicati učenje jezika.

Opći ciljevi Europskog dana jezika su: 1. upozoriti javnost na važnost učenja jezika i raznolikost raspona naučenih jezika kako bi se povećala višejezičnost i međukulturalno razumijevanje.

2. Promicati bogatu jezičnu i kulturnu raznolikost  Europe, koje treba njegovati i sačuvati.

3. Poticati cjeloživotno učenje jezika u školi i izvan nje, bilo u svrhe školovanja, za profesionalne potrebe, za potrebe mobilnosti ili užitka i razmjene.

Učenici 7.a razreda priključili su se proslavi u okviru eTwinninga pod naslovom Celebrating European Day of Languages kako bi kod učenika razvijali svijest o potrebi učenja stranih jezika i razvijali međukulturalnost u suradnji s učiteljima i učenicima iz drugih zemalja.

Razrednica: Sandra Debogović